BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2025 m. Vasario 03 d.

Žaliąją inovaciją vystantys KU mokslininkai sulaukė reikšmingos tarptautinės paramos

Klaipėdos universiteto (KU) mokslininkių dr. Tatjanos Paulauskienės ir dr. Marijos Kataržytės kuriamo unikalaus naftos teršalų valymo jūroje ir uosto akvatorijoje sorbento „InnoAerogel“ vystymui skirtas 50 tūkstančių eurų tikslinis finansavimas. Jį suteikė Danijoje įsikūręs, progresyvias idėjas Europoje remiantis „J.P.A. Espersen Foundation“ fondas.

„J.P.A. Espersen Foundation“ fondo tikslas – atsigręžti į vietos bendruomenes, kuriose įsikūrusios „Espersen“ įmonės. Būdama lydere šaldytų žuvų produktų gamybos srityje pasaulyje, bendrovė ir jos fondas siekia užtikrinti verslo interesų ir tvarios veiklos sinergiją, tuo pat metu skiriant paramą reikšmingiems projektams Europoje. Pastaraisiais metais, augantis susirūpinimas vandenynais ir jų ištekliais bei klimato kaita lėmė didesnį fondo indėlį finansinėmis paskatomis remiant mokslinius tyrimus, sutelktus į jūrų aplinkos išsaugojimą.

Danų šeimos fondo paramą į Klaipėdos universitetą pritraukė KU Ateities fondas, Klaipėdos universiteto naudai veikiantis jau beveik 4 metus. Fondas per sutelktą verslo ir piliečių iniciatyvą remia Klaipėdos universitetą: skiria lėšų moksliniams tyrimams ir projektams, skatina talentingiausius mokslininkus, dėstytojus ir studentus, investuoja į mokslo ir studijų materialinės bazės stiprinimą, prisideda tobulinant studijų programas.

KU  Ateities fondo vadovas Vytautas Adomaitis pabrėžia, jog „Espersen Foundation“ indėlis remiant „InnoAerogel“ produkto vystymą yra labai svarbus. „Itin vertiname „Espersen Foundation“ žingsnį skirti tikslinę finansinę paramą. Klaipėdos universiteto mokslininkų išradimas ne tik atveria naujas galimybes efektyviau kovoti su tarša, bet ir prisideda prie globalių aplinkosaugos tikslų bei suteikia didelį potencialą siekiant užtikrinti švarią ir sveiką Baltijos jūros ekosistemą. Ši parama KU mokslininkams leidžia tęsti mokslinių tyrimų plėtrą, o mums – sustiprina pasiryžimą skatinti inovacijas, kurios padeda kurti tvaresnę ateitį“.

Kuriamo naftos teršalų valymo sorbento vystymui Klaipėdos universiteto atžalinė įmonė MB „Inobiostar“ drauge su Klaipėdos universitetu vykdo Europos inovacijų tarybos „EIC-Accelerator“ programos dalinai finansuojamą projektą „InnoAerogel“.

Produkto novatoriškumas slypi jo veikimo principe ir saugume aplinkai: jo pagrindas – aerogelis – yra pagamintas iš popieriaus atliekų, o naftos teršalus skaido iš Baltijos jūros išgauti mikroorganizmai, sumaniai „apgyvendinti“ aerogelio struktūroje.

„Džiaugiamės, kad KU Ateities fondui ir „Espersen Foundation“ pavyko surasti bendradarbiavimo formą, kuri leido finansiškai prisidėti prie mokslinių tyrimų, sutelktų į jūrų aplinkos išsaugojimą. Dosni „Espersen Foundation“ parama yra geras pavyzdys kitoms bendrovėms, siekiančioms prisidėti prie mokslo pažangos ir aplinkos tausojimo. Tikimės, kad finansinę paramą šio visuomenei svarbaus projekto įgyvendinimui skirs ir kitos įmonės“, – komentaru dalinosi MB „Inobiostar“ vadovė dr. Tatjana Paulauskienė.

Per dviejų metų projekto įgyvendinimo laikotarpį Klaipėdoje planuojama pradėti aerogelio su naftą skaidančiais mikroorganizmais pilotinę gamybą.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos

Atsakymai į tavo klausimus

Sveiki! Pasirinkite temą, kuri jus domina ir, galbūt, padėsime rasti atsakymą iš karto. Jei turite kitų klausimų, pasirinkite „Turiu kitą klausimą“ ir užpildykite klausimo formą.
Domina studijos Klaipėdos universitete
Reikalinga akademinė pažyma/diplomo kopija
Negaliu prisijungti prie VMA/AIS ar kitos KU sistemos

Jei turite klausimų, mūsų komanda pasiruošusi padėti!

Užklausa sėkmingai gauta