Paroda „Trys Vasario 16-osios prasmės (1918–1923 m.)“ visuomenei primena ne tik 1918-ųjų Lietuvos Tarybos nutarimą, bet ir 1922-ųjų vasario 16-ąją, kuomet Kaune, buvusios Komercijos mokyklos patalpose, buvo atidarytas Lietuvos universitetas, davęs pradžią bent keliems šiuolaikiniams universitetams Lietuvoje. Minint Lietuvos universiteto įkūrimo šimtmetį, 1922-ieji Seimo yra paskelbti Lietuvos universitetų metais.
Dar vienas istorijoje likęs faktas, susijęs su vasario 16-osios data, itin reikšmingas bendrai Lietuvos ir prie jos prijungto Klaipėdos krašto istorijai, skaičiuojamai nuo 1923-iųjų. Tų metų vasario 16-ąją Ambasadorių konferencija Paryžiuje priėmė sprendimą Lietuvos Respublikai perduoti suverenines teises į Klaipėdos kraštą. Paskelbus apie šių teisių perdavimą, Lietuvos buvimas Klaipėdoje tapo teisiškai nenuginčijamu. Jau po kelių dienų iš Klaipėdos krašto išvyko šį regioną trejus metus administravę prancūzai. Ambasadorių konferencijos sprendimas laikomas didele Lietuvos diplomatijos pergale. Kitąmet, 2023-aisiais, minėsime šių įvykių šimtmetį – LR Seimo sprendimu, 2023-ieji Lietuvos paskelbti Klaipėdos krašto metais.
„Sveikiname klaipėdiečius ir miesto svečius su 104-uoju nepriklausomos Lietuvos gimtadieniu ir kviečiame pažinti įdomią, permainingą ir turtingą mūsų šalies, mūsų krašto istoriją, kurią nuosekliai tyrinėja ir savo darbais su visuomene dalijasi KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto istorikai“,– KU iniciatyvą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, pristato KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.
Parodos partneris – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.
Paroda prie paminklo „Arka / Vartai“ bus eksponuojama iki vasario 28 dienos.