BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2025 m. Sausio 07 d.

Universitete naują organizaciją kurianti studentė: „Svarbu pasinaudoti kiekviena galimybe“

Klaipėdos universiteto archeologijos ir istorijos studentė Austėja Navickaitė, nuo pat pirmųjų studijų dienų aktyviai dalyvauja įvairiose universiteto veiklose. Šiandien dalijasi savo patirtimi ir iššūkiais, su kuriais susidūrė įsitraukusi į universiteto bendruomenę. Ji ne tik sukūrė universiteto tinklalaidę „KU artimiau“, bet ir šiuo metu dirba prie naujo projekto – studentų mokslinės draugijos kūrimo. Austėja tiki, kad aktyvus dalyvavimas universiteto gyvenime yra svarbus ne tik asmeniniam augimui, bet ir bendruomenės stiprinimui. 

Kaip pavyksta suderinti studijas su visomis veiklomis, kuriose dalyvauji? Kaip randi balansą tarp mokslų ir veiklų?, - studentę kalbina žurnalistikos studentė Vesta Jašinskaitė. 

Balansą rasti visada yra sunku, kuomet tenka daryti daugybę skirtingų dalykų, kurie neretai susikerta ir vyksta tuo pačiu metu. Svarbiausia yra turėti tam tikrą palaikymo komandą ir veiklų, kurios šiek tiek prablaško. 

Norėčiau pakalbėti apie tavo sukurtą tinklalaidę „KU artimiau“. Kas paskatino tave kurti tinklalaidę apie Klaipėdos universitetą? Ar turėjai kokių nors konkrečių tikslų, kuriuos norėjai pasiekti su šiuo projektu?   

Aš atvykau į Klaipėdą studijuoti iš Kauno ir visuomet, kai sakydavau, jog aš studijuosiu Klaipėdoje, man atsakydavo, tai kas ten gero? Tinklalaidės idėja gimė iš noro parodyti žmonėms, koks iš tikrųjų yra Klaipėdos universitetas ir kokias galimybes siūlo.  

Kokie buvo didžiausi iššūkiai su kuriais susidūrei kuriant tinklalaidę? Ar teko susidurti su kokiomis nors technologinėmis problemomis arba laiko trūkumu?   

Tinklalaidę dariau pirmą kartą, tai savaime suprantama, kad teko mokytis kaip naudotis technologijomis, įrašymo įranga, kaip vėliau apdoroti garsą, aprašyti tekstus. Sulaukiau daug pagalbos iš Klaipėdos universiteto rinkodaros ir komunikacijos skyriaus. Bet pats pasiruošimas interviu, jo padarymas buvo mano darbas, ir tų iššūkių tikrai buvo. Svarbiausias iššūkis buvo - kaip padaryti interviu, jog būtų šiltas pokalbis, o ne šaltas, kuriame atsako keliais žodžiais. 

Dabar, kai perleisi tinklalaidės kūrimo „estafetę“ kitiems studentams, kokius pagrindinius patarimus jiems duosi? Ko reikėtų vengti ir į ką verta atkreipti dėmesį vystant tokį projektą?   

Džiugu, kad atsiranda žmonių, kurie šį projektą nori toliau vystyti, nors idėja gal ir neišliks, jog skleisti žinią apie Klaipėdos universitetą, temos bus kažkiek kitokios, tačiau mano patarimas – rinkite komandą, nes vienam yra labai sunku viską padaryti. Turėk komandą, tikslią idėją apie ką projektas ir ką su juo nori pasiekti.  

Be šio projekto, taip pat esi Klaipėdos universiteto studentų ambasadorė. Papasakok, ką tiksliai veikia tie studentų ambasadoriai ir kokias užduotis atlieka?   

Studentų ambasadoriai važinėja į mokyklas, renginius, studijų muges, taip pat yra aktyvūs socialiniuose tinkluose, dažnai kuria ir įvairius vaizdo įrašus. Veiklos yra įvairios, bet viskas siejasi aplink tai, kad skleidžiame žinią, kas vyksta universitete ir tikimės, kad rudenį ateis vis daugiau studentų. 

Ar turi koki nors įsimintiną įvykį iš savo veiklos būnant ambasadore ir galėtum pasidalinti?    

Įsimintiniausi įvykiai yra iš studijų mugių, nes tenka išvažiuoti ir keletui dienų. Norėčiau išskirti studijų regatą, kuri vyko Klaipėdoje. Teko su kolegom lipti ant scenos ir prieš kelis šimtus žmonių kalbėti, apie universiteto studijų programas ir išviso, kas mes esam. Kitas įvykis, kuris įsiminė buvo Vilniuje vykusi  LITEXPO. Turėjau su mergina beveik valandos trukmės pokalbį, kuri domėjosi apie archeologijos ir istorijos studijas. Buvo labai smagus pokalbis, na, o šį rudenį ji prisijungė į mūsų pirmakursių gretas. 

Planuoji įkurti studentų mokslinę draugiją, gal galėtum pasidalinti iš kur kilo ši idėja? Ir kokie pagrindiniai tiksliai šio projekto?   

Idėja kilo iš kitų universitetų, nes mūsų universitete to nėra, tai čia atsirado tas ,,tarpelis“, kur aš galiu pasireikšti. Kitas dalykas, SMD yra skirta skatinti imtis akademinių veiklų, mokslo darbų rašymo, straipsnių kūrimo. Tai pirmi žingsneliai ties moksline veikla, tiek karjera. Tai būtent SMD galėtų būti ta terpė, kur studentai galėtų prisijungti, dalyvauti įvairiuose renginiuose, seminaruose, diskusijose, vykti į įvairias įmones, ar megzti ryšius su kitų universitetų studentais. 

Kūrimo procesas reikalauja daug darbo ir laiko. Kokie yra pirmieji žingsniai, kuriuos jau atlikai, ar ketini atlikti, kad ši nuostabi idėja virstų tikrove?   

Pats pirmas dalykas buvo abejones savimi, ar iš tikrųjų reikalinga tokia organizacija universitete. Pirmas dalykas, ką padariau - visų studentų draugų paklausiau, ar jiems tai būtų aktualu ir ar jie norėtų prisidėti prie kūrimo. Kai sulaukiau teigiamų atsakymų, apsidžiaugiau, o tai mane paskatino eiti pas universiteto rektorių ir mokslų prorektorę, jog gauti tą žalią šviesą organizacijos įkūrimui. Turėjome šiltą pokalbį, susitikimą ir tą vadinamą žalią šviesą gavome. Na, o dabar tolimesni darbai – surinkti komandą, trūksta žmonių į būsimą valdybą. Taip pat kurti įstatus, nes organizacija be jų negali veikti.  

Dabar yra puiki galimybė pakviesti visus studentus prisijungti prie tavo naujo projekto. Ar norėtum kažką pasakyti? 

Nors dar tik pati pradžia, bet tikrai lauksime kiekvieno studento, kuris nori prisijungti. Labai lauksime visų, kai vyks patys pirmieji priėmimai, o kas turės idėjų, visada mano socialiniai tinklai yra atviri pasiūlymams. 

Kadangi, jau turi patirties kuriant naujas iniciatyvas, pavyzdžiui, Klaipėdos universiteto tinklalaidę, ar pastebi kokių nors panašumų arba iššūkių, su kuriais susiduri kuriant šį projektą – studentų mokslinę draugiją?   

Viena iš problemų - studentų aktyvumas, aš manau, kad ji egzistuoja daug kur, ir mums būnant vienam iš mažesnių universitetų ji yra labai didelė. Kitas dalykas yra ryšiai su visa universiteto administracija, kad tų ryšių reikia ir jie labai padeda. Dar viena svarbi problema yra ta, kad viskam įgyvendinti reikia labai daug laiko. 

Kaip, tavo nuomone, galima paskatinti studentus įsitraukti į įvairias iniciatyvas ir veiklas? Ką reikėtų daryti, kad studentai jaustųsi labiau motyvuoti dalyvauti ir prisidėtų prie universiteto gyvenimo?   

Mūsų universitetas sudaro visas galimas sąlygas studentams įsitraukti, yra stipendijos, yra ne viena ir ne dvi organizacijos prie kurių galima prisijungti, nuo sporto iki meno. Tų galimybių yra pilna. Viskas yra pačio žmogaus mentalitete, galbūt jo suvokime, ką aš noriu iš universitete patirti, ar aš noriu tuos 3-4 metus sėdėti prie knygų ir nieko neveikti, ar aš noriu kelti savo kompetencijas, užmegzti tam tikras draugystes. Tai labai tikiuosi, kad pasikeis tas požiūris ir studentai įsitrauks į įvairias veiklas. 

Interviu autorė žurnalistikos studentė Vesta Jašinskaitė 

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos

Atsakymai į tavo klausimus

Sveiki! Pasirinkite temą, kuri jus domina ir, galbūt, padėsime rasti atsakymą iš karto. Jei turite kitų klausimų, pasirinkite „Turiu kitą klausimą“ ir užpildykite klausimo formą.
Domina studijos Klaipėdos universitete
Reikalinga akademinė pažyma/diplomo kopija
Negaliu prisijungti prie VMA/AIS ar kitos KU sistemos

Jei turite klausimų, mūsų komanda pasiruošusi padėti!

Užklausa sėkmingai gauta