BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Gruodžio 04 d.

Renginys „Aš neabejingas, o tu?“ sukvietė tūkstančius vaikų iš visos Lietuvos

Gruodžio 2 d. Klaipėdos universitete (KU) jau 13-tą kartą įvyko tradicija tapęs renginys „Aš neabejingas, o tu?“, sukvietęs tūkstančius darželinukų, pradinukų ir jų mokytojų. Renginys skirtas tarptautinei žmonių su negalia dienai paminėti. Šiemet įvairios edukacijos vyko ir gyvai, ir virtualiai, tad įsitraukė ugdymo įstaigos ne tik iš Klaipėdos regiono, bet visos Lietuvos. Socialinės integracijos skatinimo renginys organizuojamas nuo 2010 m., o organizatoriai pastebi, kad per keliolika metų požiūris į negalią gerokai pasikeitė – žmonės tolerantiškesni, mažėja atskirtis, bendravimo barjerai.

Kaip ir kasmet, renginį organizavo KU Sveikatos mokslų fakulteto (SvMF) Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedra ir Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras.

„Pagrindinis renginio tikslas – supažindinti vaikus, kas yra negalia. Kad žmonės, turintys negalią yra tokie patys. Skatinamas sąmoningumas ir supratimas žmonių su negalia atžvilgiu, negales turinčiųjų neišskirtinumas ir, žinoma, negalios virtimas galia. Džiugu, kad ši iniciatyva nuo 2010 metų „išaugo“ tiek dalyvių skaičiumi, tiek mastu. Prieš keliolika metų pirmuosiuose renginiuose dalyvavę vaikai, jau yra baigę mokyklas. Manau, tokie renginiai prisideda ugdant tolerantišką ir vieningą visuomenę“, – sako KU SvMF Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja prof. dr. Daiva Mockevičienė.

Renginyje fiziškai dalyvavo apie 250-imt vaikų iš Klaipėdos ir Kretingos ugdymo įstaigų. Į virtualų renginį pedagogai užregistravo 120 grupių (5-10 metų vaikų) iš visos Lietuvos (55 ugdymo įstaigų): iš Klaipėdos miesto ir rajono, Kretingos miesto ir rajono, Šilutės miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono, Kauno, Mažeikių, Tauragės, Šiaulių, Biržų, Rietavo, Jurbarko, Skuodo, Ukmergės, Kelmės, Švenčionių, Telšių ir kt. Nuotoliniame renginyje dalyvavo rekordinis skaičius vaikų – per 2300. Dalyvavo priešmokyklinio ugdymo vaikai, pradinių klasių moksleiviai, specialiojo ugdymo įstaigų ugdytiniai, specialistai, mokytojai, Lietuvos universitetų studentai.

Vaikai buvo ne pasyvūs stebėtojai, o aktyvūs dalyviai. Visi dalyvavo mankštoje, išgyveno stiprias emocijas žiūrėdami edukacinį filmą „Aš galiu, o tu?“. Tuomet dalyvaujantys nuotoliu leidosi į sveikatinimo ir žinių kelionę „Draugystė, kuri gydo“, kurios metus edukaciniai video siužetai, viktorinos klausimai leido asmenis su negalia pamatyti kaip vienus iš mūsų, kurie kaip ir mes gali šokti, žaisti, bendrauti, tik jiems kartais reikia padėti.

Fizinio renginio dalyviai dalyvavo pojūčių laboratorijoje, kur galėjo suprasti negalią per įvairius pojūčius – regą, klausą, lytėjimą ir kt. Pojūčių laboratoriją sudarė 6 stotelės: judėjimo, regos, klausos, sensorikos, emocijų, kaniterapijos.

Emocijų ir kaniterapijos stotelės renginyje buvo pirmą kartą.

„Renginyje pirmą kartą dalyvavo pedagogė Justina Žemgulienė, emocijų monstrų „Boomogi“ kūrėja. Šios stotelės tikslas – per kūrybiškumą, per tam tikrą konstrukciją prakalbinti vaikus, kad jie pažintų

savo emocijas, gebėtų jas atpažinti, įvardyti, kūrybiškai išreikšti. Vaikai iš atskirų dalių kūrė monstrus, kurie buvo jų vidinio pasaulio ir emocijų atspindžiai. Tuo pačiu galėjo pažinti ir suprasti kitų vaikų emocijas“, – apie naują pojūčių laboratorijos stotelę pasakoja Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos skyriaus vedėja, KU dėstytoja doc. dr. Brigita Kreivinienė.

Taip pat pirmą kartą vaikai galėjo susipažinti su kaniterapija – t. y. su šunų terapija. Vaikai bendravo su šuniukais terapeutais Kleopatra, Džo ir Kava. O apie šuniuko-profesoriaus Kuršio galimybes galėjo sužinoti virtualiai renginyje dalyvaujantys vaikai.

Pagrindinė renginio sumanytoja ir iniciatorė KU dėstytoja Inga Šimkutė-Karalevičienė sako, kad šiemet, lyginant su pirmaisiais renginiais, susidomėjimas ir dalyvių skaičius išaugo šimtą kartų. Taip pat pasikeitė žmonių požiūris į negalią.

„Iš pradžių tai buvo tik kontaktiniai renginiai. Pirmuosiuose sudalyvaudavo maždaug apie 20 vaikų ir apie 10 pedagogų. Renginys gerokai išaugo. Naujų renginio formatų ir galimybių ieškojome atliepiant žmonių susidomėjimą ir požiūrio pokyčius. Labiausiai jaučiasi suaugusių žmonių požiūrio pokyčiai. Jeigu pirmų renginių metu mes turėjome tokių patirčių, kai tėvai sakydavo nenorintys vaikų leisti į renginį, nenori, kad jie matytų negalią ar žmonėms su negalia skirtą judėjimo, pagalbinę techniką. Dabar vis mažiau susiduriame su tokiomis reakcijomis. Tėveliai džiaugiasi ir patys mielai prisijungia. Vaikai mažiau tą atskirtį jaučia ir viską priima daug paprasčiau“, – pasakoja Inga Šimkutė-Karalevičienė.

Už neabejingumą žmonėms su negalia Renginio globėjas Klaipėdos Rotary klubas „Aditė“ tradiciškai renginio dalyvius apdovanojo gausiomis sveikuoliškomis dovanomis.

Renginio partneriai: Klaipėdos Litorinos mokykla, Šiaulių lopšelis-darželis „Pasaka“, Šiaulių lopšelis-darželis „Pelėdžiukas“, Klaipėdos regos ugdymo centras, Techninės pagalbos priemonių centras.

Keletas ugdymo įstaigų atsiliepimų po renginio:

„Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos antrokai dalyvavo Jūsų organizuotame „Aš neabejingas, o tu? renginyje. Mokiniams labai patiko, suteikėte jiems naujų žinių, pamąstymų, patirčių. Ačiū Jums ir iki susitikimo kitais metais“, – rašo mokytoja Aurelija Laureckienė.

„Ačiū už gražų ir turiningą renginuką. Vaikams buvo labai smagu. Gavome daug žinių. Siunčiame linksmas mankštelės akimirkas. Iki malonių susitikimų!“, – renginiu džiaugiasi Tauragės „Aušros" progimnazijos 3 b klasės mokytoja Laimutė Putinienė ir mokiniai.

Nuotr. Alfonso Mažūno

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos

Atsakymai į tavo klausimus

Sveiki! Pasirinkite temą, kuri jus domina ir, galbūt, padėsime rasti atsakymą iš karto. Jei turite kitų klausimų, pasirinkite „Turiu kitą klausimą“ ir užpildykite klausimo formą.
Domina studijos Klaipėdos universitete
Reikalinga akademinė pažyma/diplomo kopija
Negaliu prisijungti prie VMA/AIS ar kitos KU sistemos

Jei turite klausimų, mūsų komanda pasiruošusi padėti!

Užklausa sėkmingai gauta