„Studentai atrinkti iš visų 120-ies universitetų, kurie yra Baltijos universitetų programos nariai. Atrinkti studentai mokysis buriuoti, atliks įvairius mokslinius tyrimus bei susipažins su išskirtine Lietuvos pajūrio gamta. Baltijos universitetų programos stovyklos anksčiau vykdavo kituose universitetuose, o pernai pirmą kartą Klaipėdos universitete. Pas mus įvykusios vasaros studijos įvertintos geriausiai, lyginant su ankstesnėmis. Stovykla pas mus sugrįžo antrą kartą ir net neabejoju, kad studentai turės unikalių, nepamirštamų akimirkų“, – džiaugiasi KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.
Priimti studentai kartu su žymiausiais regiono ekspertais studijuos jautrią Baltijos jūros aplinką tiek sausumoje, tiek jūroje. Dalis vasaros mokyklos užsiėmimų vyks KU burlaivyje „Brabander“, kuris plaukios pietrytinėje Baltijos jūros dalyje, atliekant mokomuosius tyrimus ir renkant mėginius.
Dalyviai taip pat tyrinės unikalią Kuršių nerijos ir Nemuno deltos pakrančių aplinką, susipažins su klimato kaitos, biologinės įvairovės nykimo ir žmogiškųjų aspektų poveikiu unikaliai Baltijos jūros aplinkai bei jų sprendimo būdais.
Šiemet atrankoje dalyvavo virš 200 studentų, iš kurių buvo atrinkti 36. Studentai suskirstyti į mažesnes grupes, kuriose savaitę Klaipėdoje dirbs glaudžiai bendradarbiaudami. Kiekviena grupė rinks duomenis, kaups žinias iš ekspertų, tirs svarbius rodiklius ir mokysis daryti išvadas, kad geriau suprastų žmogaus ir aplinkos santykį Baltijos jūroje.
Paskutinę stovyklos dieną, rugpjūčio 11 d., studentai pristatys savo išvadas vasaros mokyklos dalyviams.