Profesorius M. Suematsu KU bendruomenei skaitė paskaitą „Imaging Metabolomics in Humanized Experimental Platforms: Translation to Control Cancer and Neurodegenerative Diseases“ (liet. „Metabolizmo vaizdinimas humanizuotose eksperimentinėse platformose: vertimas siekiant kontroliuoti vėžį ir neurodegeneracines ligas“). Jo mokslinių interesų sritys yra onkologija, piktybinių navikų metabolizmo vaizdinimas, genetika, retų ligų diagnostika, metabolomika ir kt.
„Profesorius Makoto Suematsu skiria išskirtinį dėmesį Japonijos ir Lietuvos bendradarbiavimui medicinos srityje, medicinos tyrimų srityje. Susitikimo metu profesorius pasidalijo vertingomis žiniomis, mes papasakojome plačiau apie Sveikatos mokslų fakulteto mokslininkų atliekamus tyrimus, pristatėme Klaipėdos universiteto ligoninės veiklą ir tyrimus. Įžvelgiame abipusio bendradarbiavimo potencialą ir naudą“, – sakė KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.
KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas svečiams pristatė universitetą, jo struktūrą, studijų programas, EU-CONEXUS aljansą, laboratorijas. Daugiausia dėmesio buvo skirta Sveikatos mokslų fakultetui ir jo mokslininkų atliekamiems tyrimams. Taip pat aptarti abipusio bendradarbiavimo klausimai ir galimybės.
Susitikime ir diskusijose taip pat dalyvavo KU Medicinos podiplominių studijų centro vadovė dr. Reda Dzingelevičienė, KU Medicinos technologijų katedros vedėjas doc. dr. Vytenis Punys. Taip pat Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis, KUL direktorius medicinai prof. dr. Antanas Gulbinas, KUL Chirurgijos klinikos vadovas prof. dr. Linas Venclauskas.
Vizito metu aprodytas KU metodinis STEAM centras, Jūros tyrimų institutas. Kiti susitikimai vyko Klaipėdos universiteto ligoninėje.
Lietuva ir Japonija biomedicinos srityje bendradarbiauja jau nuo 2017 metų, kai Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos ir Japonijos medicinos tyrimų agentūros atstovai pasirašė memorandumą. Šiuo dokumentu šalys susitarė dėl bendrų mokslinių tyrimų projektų, konferencijų, seminarų. Taip pat šalys skatinamos bendradarbiauti tiriant retas ligas, keistis gerąja patirtimi.