„Renginys šiemet išsiskyrė ne tik temine įvairove, bet ir kūrybiškesniu formatu – tai buvo erdvė laisvai kalbėti apie visuomenę, politiką, pilietiškumą ir net miestų kultūrą. Džiaugiamės, kad šiemet prisijungė ir socialiniai partneriai – NVO, bendruomenių atstovai – kurie sustiprino žinutę apie laisvės tęstinumą ir mūsų visų atsakomybę ją puoselėti“, – sako vienas iš renginio iniciatorių, KU SHMF Viešojo administravimo ir politikos mokslų katedros vedėjas prof. dr. Jaroslavas Dvorakas.
Dviejų paralelinių sesijų metu studentai pristatė atliktus tyrimus ir skaitė pranešimus aktualiomis temomis: nuo dalyvaujamosios valdysenos ir lygių galimybių užtikrinimo savivaldybėse iki nacionalinio saugumo, politinio aktyvumo ir viešųjų paslaugų kokybės. Konferencijoje dalyvavo ne tik viešojo administravimo, bet ir žurnalistikos studentai, kurie tyrinėjo medijų raštingumo situaciją ir savanorystės patirtis.
Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubo narės Asta Puidokaitė-Milikienė ir Inga Gelžinytė-Litinskienė bei Šaulių sąjungos atstovai Jurgita Poškienė ir Šarūnas Poška pasidalijo savo veiklos patirtimi pilietinių iniciatyvų kontekste. Žurnalistikos pirmo kurso studentai pristatė savo sukurtą filmą apie Klaipėdą, o prof. dr. J. Dvorakas – pradėtą tyrimą apie jaunimo perspektyvą politinių sprendimų formavimo procesuose.
„Tokie renginiai tampa daugiau nei akademine patirtimi. Tai studentų erdvė būti drąsiems – formuluoti savo pozicijas, tyrinėti, klausti ir siūlyti. Tikiu, kad šis festivalis taps ne tik žingsniu profesinio tobulėjimo link, bet ir gražiu prisiminimu apie universitetą, kuriame svarbi ne tik žinių, bet ir vertybių sklaida“, – renginio svarbą pabrėžia prof. dr. J. Dvorakas.