Klaipėdos universitete (KU) ir Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) svečiavosi viešnia iš Danijos vėžio instituto dr. Gunn Ammitzbøll. Šis vizitas yra prasidėjusio tarptautinio bendradarbiavimo dėl pažangaus Baltijos šalių vėžio e-paslaugų modeliavimo vienas iš žingsnių, kuriuos penkios Pietų Baltijos šalys pasiryžusios įgyvendinti per 3 metus. Dr. Gunn Ammitzbøll viešnagės Klaipėdoje tikslas – susipažinti su Lietuvos sveikatos priežiūros sistema ir čia taikomais onkologinių pacientų vadybos aspektais.
Kol susitikime su rektoriumi aptartos KU, KUL, Danijos vėžio instituto ir Zelandijos universiteto ligoninės bendradarbiavimo galimybės mokslinėse veiklose (genetikos tyrimų srityje, podoktarantūros stažuočių mainuose), KUL su jos vadovu dr. Audriumi Šimaičiu plačiau diskutuota apie čia neužilgo prasidėsiantį tarptautinio tyrimo įgyvendinimą. Dr. Gunn Ammitzbøll koordinuojamas tarptautinis mokslinis tyrimas yra skirtas įvertinti nuotolinės reabilitacijos poveikį onkologiniams pacientams bei jų įtraukimo perspektyvas. Svarbu paminėti, jog šis tyrimas yra puikus Universiteto ir Universiteto ligoninės bendradarbiavimo pavyzdys – tyrimas organizuojamas KU, jo įgyvendinimas vyks KUL, o tyrimo eigoje dalyvaus ir ją stebės dvi KU slaugos magistrės, dirbančios KUL.
Ši prasidėjusi šalių ir įstaigų bendradarbystė yra tarptautinio projekto „Pažangus Baltijos šalių vėžio e-paslaugų modeliavimas“ (AMBeR) dalis. Pirmą kartą lyderiaujančios medicinos srities mokslinių tyrimų institucijos ir klinikiniai centrai iš viso Pietų Baltijos regiono vykdys bendrą inovacijų projektą, skirtą sukurti e. sveikatos sprendimų diegimo vėžio gydyme modelį. Tai apims skaitmeninių įrankių paciento stebėjimui ir reabilitacijai namuose bandymus, siekiant sumažinti apsilankymų ligoninėje skaičių bei pagerinti vėžiu sergančių pacientų gyvenimo kokybę.