BUP vasaros mokyklos jose dalyvaujantiems studentams suteikia galimybę susipažinti su bendraamžiais iš Baltijos regiono aukštųjų mokyklų, drauge atlikti mokslinius–praktinius darbus, susijusius su tvarumo problematika, geriau pažinti vieniems kitus bei patį regioną. Į šiemetę vasaros mokyklą, vykusią KU, buvo atvykę 35 studentai iš 26 BUP programose dalyvaujančių universitetų. Dalyviai atstovavo 10-iai šalių. Tiesa, paraiškų dalyvauti BUP vasaros mokykloje buvo gauta kone dešimteriopai daugiau – daugiau nei 300.
Klaipėdoje vykusios Vasaros mokyklos programoje, pavadintoje "Science and Sail", daugiausiai dėmesio buvo skiriama Baltijos jūrai, o studentai pamatė ir tyrinėjo ją tiek nuo kranto, tiek vandenyje drauge su KU mokslininkais, savo srities ekspertais. Po teorinių paskaitų apie Lietuvos pajūrį ir jo ypatybes studentai, pasidaliję į 4 grupes, didžiumą Klaipėdoje praleisto laiko skyrė praktinėms veikloms.
Baltijos jūros hidrologijos praktiniai užsiėmimai vyko KU burlaivyje "Brabander": jaunuoliai ėmė vandens mėginius, matavo jūros gylį bei druskingumą, mokėsi buriuoti. Karklės paplūdimyje buvo kartografuojama kranto linija, atliekami kiti pakrantės matavimai. Kuršių nerijos nacionalinio parko specialistai tarptautinei komandai organizavo praktines paskaitas biologinės įvairovės tema. Vasaros mokyklos dalyviams teko pabuvoti ir Plazės ežero kormoranų kolonijoje, kur jiems teko pareiga stebėti ir skaičiuoti šiuos paukščius.
Vasaros mokyklos programos temų įvairovė, įdomus veiklų spektras, bendravimas su KU mokslininkais, apgyvendinimo sąlygos – pelnė daugiausiai dalyvių komplimentų. KU svečiai dėl miesto ir gamtos artumo teigiamai atsiliepė ir apie Klaipėdos miestą.