BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Rugpjūčio 16 d.

Antrus metus iš eilės Klaipėdos universitete vyko tarptautinė stovykla „Science and Sails“

Visą savaitę, nuo rugpjūčio 4 iki 11 dienos, Klaipėdos universitete (KU) vyko tarptautinė Baltijos universitetų programos (BUP) stovykla „Science and Sails“. Vasaros studijos sulaukė didžiulio susidomėjimo, tad buvo priimti labiausiai motyvuoti skirtingų programų studentai iš 33 Baltijos regiono universitetų. Stovykla Klaipėdos universitete surengta antrus metus iš eilės.

Dalyvavo 36 stipriausius motyvacinius laiškus parašę ir atranką laimėję studentai. Šiemet sulaukta net 200 paraiškų iš 120 universitetų, kurie yra Baltijos universitetų programos nariai. Priimti studentai kartu su žymiausiais regiono ekspertais studijavo jautrią Baltijos jūros aplinką tiek sausumoje, tiek jūroje.

Dalis vasaros mokyklos užsiėmimų vyko KU burlaivyje „Brabander“, kuris plaukiojo pietrytinėje Baltijos jūros dalyje, atliekant mokomuosius tyrimus ir renkant mėginius. Dalyviai taip pat tyrinėjo unikalią Kuršių nerijos ir Nemuno deltos pakrančių aplinką, susipažino su klimato kaitos, biologinės įvairovės nykimo ir žmogiškųjų aspektų poveikiu unikaliai Baltijos jūros aplinkai bei jų sprendimo būdais.

„Savaitė buvo ypatinga ir produktyvi. Mes aplankėme daug įdomių gamtos vietų ir sužinojome apie trapią lankytų vietų ekologiją. Po savaitės intensyvių tyrinėjimų – sukūrėme komandinius projektus. Tai įspūdinga patirtis. Bandysiu dalyvauti atrankoje ir kitais metais“, – įspūdžiais dalijosi vienas iš dalyvių, KU studentas Andrii.

Stovyklos dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes. Kasdien vyko skirtingos paskaitos ar praktiniai užsiėmimai bei tyrinėjimai.

Buriavimo ir hidrologijos dieną studentai dalyvavo ekspedicijoje KU burlaiviu „Brabander“. Jos metu kartu su KU hidrologais atliko vandens temperatūros ir druskingumo matavimus. Studentams teko kelti bures, o drąsiausi ir patys lipo pagrindiniu stiebu bei dalijosi nuotraukomis iš viršaus.

Ornitologijos dieną studentai lankėsi kormoranų kolonijoje prie Plazės ežero ir sužinojo daug informacijos apie šių paukščių savybes.

Pamario vietovių lankymo dieną stovyklautojai kartu su KU Socialinės geografijos ir turizmo katedros vedėju doc. dr. Eduardu Spiriajevu apžiūrėjo Kintų Vydūno kultūros centrą, Ventės ragą, Vilhelmo kanalą, Drevernos uostą, tradicinius žvejų kaimus. Susipažino su kaituotojų bendruomene Svencelėje.

Paskutinė darbo grupėse diena buvo skirta Lietuvos gamtos perlui – Kuršių Nerijai.

Studentai taip pat klausėsi prieš kelias savaites iš mokslinės ekspedicijos Arktyje grįžusio KU Jūros tyrimų instituto vyriausiojo mokslo darbuotojo prof. Sergej Olenin paskaitos. O KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslininkė dr. Elena Pranckėnaitė supažindino su povandeninės archeologijos ypatumais.

KU botanikos sode stovyklautojai apžiūrėjo augalus ir sužinojo daug naudingos informacijos apie juos.

Uždarymo renginyje visiems dalyviams įteikti sertifikatai. KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas pasveikino visus unikalios stovyklos dalyvius ir pabrėžė Baltijos universitetų programos svarbą vystant tvarų Baltijos regioną.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos

Atsakymai į tavo klausimus

Sveiki! Pasirinkite temą, kuri jus domina ir, galbūt, padėsime rasti atsakymą iš karto. Jei turite kitų klausimų, pasirinkite „Turiu kitą klausimą“ ir užpildykite klausimo formą.
Domina studijos Klaipėdos universitete
Reikalinga akademinė pažyma/diplomo kopija
Negaliu prisijungti prie VMA/AIS ar kitos KU sistemos

Jei turite klausimų, mūsų komanda pasiruošusi padėti!

Užklausa sėkmingai gauta