KU logo
KLAIPĖDOS UNIVERSITETAS
MAGISTRANTŪROS STUDIJŲ PROGRAMA

IŠPLĖSTINĖS PRAKTIKOS SLAUGA

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis/profesinė kvalifikacija

Lygmuo, pakopa

Aukštojo mokslo universitetinės studijos, Antra pakopa, magistrantūra

Priėmimo reikalavimai

Minimalus priimamųjų išsilavinimas: Nenurodytas
Minimalus priimamųjų kvalifikacinis laipsnis ir(ar) profesinė kvalifikacija:
Specialieji reikalavimai priimamiesiems:

Konkrečios nuostatos dėl ankstesnio mokymosi pripažinimo(formalaus, neformalaus ir neoficialaus)

Asmenims, baigusiems, studijavusiems ar studijuojantiems Lietuvos ar kitų valstybių aukštosiose mokyklose, kurios yra pripažintos Lietuvoje nustatyta tvarka, pagal aukštojo mokslo studijų programas, ir norintiems tęsti Universitete tos pačios arba žemesnės pakopos studijas arba studijas pagal kito tipo studijų programas, gali būti įskaitomi studijų dalykai ar jų dalys, atitinkantys pasirinktosios studijų programos dalykų formaliuosius ir dalykinius reikalavimus.

Studijų programos anotacija

Numatomi studijų rezultatai

Žinios, jų taikymas

A1Žino ir taiko sveikatos draudimo ir sveikatos teisės normas, reglamentuojančias darbą su personalu, pacientais, jų artimaisiais ir slaugos praktiką visuose sveikatos priežiūros lygmenyse, rengti išplėstinės slaugos praktikos dokumentų projektus.
A2 Žino ir naudoja informacines bei ryšio technologijas, duomenų bazes ir geruosius Europos Sąjungos slaugos praktikos pavyzdžius įgyvendinant įrodymais grįstą kokybišką ir inovatyvią išplėstinės praktikos slaugą.
A3Taiko medicinos, sveikatos ir slaugos mokslų žinias, farmakokinetikos ir farmakodinamikos principus ir vaistų vartojimo būdus esant ūmioms ir lėtinėms būklėms sprendžiant išplėstinės praktikos slaugos problemas ir priimant klinikinius sprendimus dėl paciento priežiūros.
A4Žino ir taiko diagnostinį bei terapinį procesus išplėstinės praktikos slaugoje vertinant dažniausiai pasitaikančių organizmo sistemų ligų simptomus, klinikinius požymius bei bendras organizmo reakcijas į pažeidimą bei patologinius procesus.

Gebėjimai atlikti tyrimus

B1Formuoja ir tobulina mokslo įrodymais grįstą sveikatos priežiūrą įgyvendinant slaugos procesą ir taikant naujus išplėstinės praktikos slaugos metodus.
B2Vertina slaugos ir multidisciplininių mokslinių tyrimų rezultatų patikimumą, priimant mokslo įrodymais grįstus sprendimus išplėstinės slaugos praktikoje bei organizuojant į pacientą orientuotą sveikatos priežiūrą.
B3Vykdo teorinius bei eksperimentinius kiekybinius ir kokybinius slaugos tyrimus jų rezultatus taikant išplėstinės praktikos slaugos plėtrai, kokybės politikai, slaugos vadybai bei lyderystei stiprinti.
B4Formuoja ir tobulina mokslo įrodymais grįstą sveikatos priežiūrą įgyvendinant slaugos procesą ir taikant naujus išplėstinės praktikos slaugos metodus.

Specialieji gebėjimai

C1Diferencijuoja normą ir patologiją; diagnozuoja ūmius ligos atvejus, atpažįsta lėtinių ligų paūmėjimų epizodus ir suteikia pagalbą bei atlieka profilaktinius patikrinimus; numato ir diagnozuoja kritines sveikatos būkles; parenka tinkamas klinikines intervencijas ūmių ir gyvybei pavojingų būklių metu užtikrinant teikiamų išplėstinės praktikos slaugos paslaugų saugą pacientams.
C2Priima kompleksinius išplėstinės praktikos slaugos sprendimus ir vykdyti slaugos planą; vertina asmens sveikatą ir lėtinių neinfekcinių ligų klinikinius požymius pirminėje sveikatos priežiūroje; vertina paciento sveikatos būklę ir stebi jos dinamiką perioperaciniame laikotarpyje ir intensyviosios priežiūros metu; vertina asmens sveikatą ir diagnozuoja kritines būkles ir ūmines ligas, teikiant skubiąją pagalbą.
C3Savarankiškai konsultuoja pacientus sveikatos ir ligos valdymo, farmakoterapijos klausimais išrašant ir tęsiant vaistus, medicinos ir slaugos priemones; savarankiškai taiko anestezijos ir intensyviosios priežiūros technikas ir procedūras; parenka tinkamas klinikines intervencijas ir vykdo stebėjimą ūmių ir gyvybei pavojingų būklių metu.
C4Organizuoja į pacientą orientuotą išplėstinės praktikos slaugos procesą taikant diferencinės diagnostikos pagrindus ir vadovaujantis laboratorinių tyrimų protokolais; informuoja pacientą apie diagnostinių tyrimų eigą ir galimas komplikacijas užtikrinant kokybiškas slaugos paslaugas visuose sveikatos priežiūros lygmenyse.

Socialiniai gebėjimai

D1Savarankiškai dirba ir priima inovatyvius išplėstinės praktikos slaugos klinikinius sprendimus taikant vadybos principus ir lyderystės dėsnius sveikatos priežiūros ir kito pobūdžio komandose; bendrauja, bendradarbiauja ir komunikuoja identifikuojant paciento biosocialines problemas ir laiku inicijuojant į pacientą orientuotą pagalbą ir priežiūrą.
D2Atlieka slaugos praktikos mentoriaus ir tutoriaus vaidmenis įvairiuose sveikatos priežiūros lygmenyse dalyvaujant slaugytojų profesinės kvalifikacijos tobulinimo programų rengime ir įgyvendinime, slaugytojų profesiniame ugdyme prisidedant prie jų profesinio tapatumo stiprinimo ir slaugos profesinio įvaizdžio gerinimo.
D3Informuoja pacientą ir / ar jo artimuosius / globėjus apie diagnostinius tyrimus, supažindina su tyrimo eiga ir galimomis komplikacijomis komunikuojant aiškiai ir tiksliai pacientui ir / ar jo artimiesiems / globėjams suprantama terminologija, perduoda jautrią informaciją ir užmezga sudėtingus pokalbius; perteikia argumentuotą informaciją sveikatos priežiūros specialistams ar kitiems asmenims įgyvendinant išplėstinės praktikos slaugos informuotojo ir komunikatoriaus vaidmenis.
D4Formuoja ir taiko tarpžinybinio, tarpinstitucinio, tarptautinio bendradarbiavimo modelius, tobulinant sveikųjų ir sergančiųjų priežiūrą, padedančią mažinti sveikatos priežiūros netolygumus atsižvelgiant į sveiko ir sergančio žmogaus bei jo artimųjų psichologijos dėsningumus.

Asmeniniai gebėjimai

E1Taiko etikos principus išplėstinės praktikos slaugoje; vadovaujasi galiojančiais teisės aktais, reglamentuojančiais paciento teisę į konfidencialumą ir duomenų apsaugą; atsakingai vykdo klinikinius veiksmus bei demonstruoti etišką elgseną išplėstinės praktikos slaugoje.
E2Taiko mokslu grįstas naujoves slaugos praktikoje, dirbant su pacientu ar bendruomene; įvertina išplėstinės praktikos slaugos intervencijų kokybę priimant inovatyvius sprendimus, prisiimant moralinę atsakomybę už savo profesinę veiklą ir reaguoja į pokyčius lanksčiai, adaptyviai ir kontekstualiai.
E3Savarankiškai konsultuoja pacientus, teikia pagalbą, organizuoja nuodugnesnį paciento ištyrimą valdant slaugos procesą, tęsia gydymą pagal savo kompetenciją, demonstruoja profesionalumą, atjautą, empatiškumą, užtikrina kokybišką išplėstinės praktikos slaugos paslaugų teikimą vadovaujantis galiojančiais teisės aktais.
E4Demonstruoja emocinį intelektą ir pagarbą kitiems bendradarbiaujant su sveikatos priežiūros profesionalais, pacientais ir jų artimaisiais, nepriklausomai nuo jų socialinio statuso, rasės, religijos, tautybės, seksualinės orientacijos ir sveikatos būklės; rodo sektiną mokymosi visą gyvenimą pavyzdį profesinei slaugytojų bendruomenei ir studentams.

Profesinės karjeros galimybės

Aukštesnio lygmens studijų galimybės

Dalykų schema su kreditais

1 semestras

Studijų dalykasECTS
1Klinikinės diagnostikos procesas ir sveikatos būklių vertinimas (B000M128)6
2Klinikinė patologinė anatomija, patofiziologija ir psichopatologija (B000M126)6
3Klinikinė farmakologija ir laboratorinė medicina (B000M130)6
4Specializacijų dalykai12
Iš viso:30

2 semestras

Studijų dalykasECTS
1Kiekybinių ir kokybinių slaugos mokslo tyrimų metodologija ir statistiniai spren (B000M151)6
2Mokslinis darbas (B000M146)6
3Specializacijų dalykai18
Iš viso:30

3 semestras

Studijų dalykasECTS
1Sveikatos psichologija, komunikavimas, profesinė mentorystė ir etika (B000M129)6
2Slaugos lyderystė, sveikatos politika, ekonomika ir technologijos (B000M131)6
3Specializacijų dalykai18
Iš viso:30

4 semestras

Studijų dalykasECTS
1Magistro baigiamasis darbas ir kvalifikacinis egzaminas (B000M136)30
Iš viso:30

Specializacijų dalykai

Studijų dalykasECTS
Anestezija ir intensyvioji terapija
1Specializacijų dalykai ir klinikinė praktika pagal specializacijos sritį12
2Specializacijų dalykai ir klinikinė praktika pagal specializacijos sritį18
3Specializacijų dalykai ir klinikinė praktika pagal specializacijos sritį18
Pirminė sveikatos priežiūra
1Specializacijų dalykai ir klinikinė praktika pagal specializacijos sritį12
2Specializacijų dalykai ir klinikinė praktika pagal specializacijos sritį18
3Specializacijų dalykai ir klinikinė praktika pagal specializacijos sritį18
Skubioji medicinos pagalba
1Specializacijų dalykai ir klinikinė praktika pagal specializacijos sritį12
2Specializacijų dalykai ir klinikinė praktika pagal specializacijos sritį18
3Specializacijų dalykai ir klinikinė praktika pagal specializacijos sritį18

Specializacijų dalykai ir klinikinė praktika pagal specializacijos sritį

Studijų dalykasECTS
1Klinikinė praktika I (anestezija ir intensyvioji terapija) (B000M140)6
2Į organizmo sistemas orientuoti skubūs atvejai ir simptomai (B000M135)6
3Klinikinė praktika I (pirminė sveikatos priežiūra) (B000M137)6
4Vietinė nejautra ir kompleksinis anestetinis multidisciplininis ūmaus ir lėtinio (B000M149)6
5Klinikinė praktika I (skubiosios medicinos pagalba) (B000M143)6
6Sveikatos stiprinimas, ligų prevencija, išplėstinis sveikatos vertinimas ir kons (B000M150)6

Specializacijų dalykai ir klinikinė praktika pagal specializacijos sritį

Studijų dalykasECTS
1Perianestezinė išplėstinės praktikos slauga ir gretutinių sveikatos būklių valdy (B000M134)6
2Klinikinė praktika III (skubiosios medicinos pagalba) (B000M145)12
3Vaikų ir suaugusiųjų sveikata pirminėje sveikatos priežiūroje ir slauga namuose (B000M132)6
4Klinikinė praktika III (pirminė sveikatos priežiūra) (B000M139)12
5Klinikinė praktika III (anestezija ir intensyvioji terapija) (B000M142)12
6Klinikinės skubios medicinos pagalbos procedūros ir ekstremalių situacijų valdym (B000M147)6

Specializacijų dalykai ir klinikinė praktika pagal specializacijos sritį

Studijų dalykasECTS
1Į gyventojus orientuota pirminė sveikatos priežiūra ir kompleksinių sveikatos pr (B000M152)6
2Klinikinė praktika II (pirminė sveikatos priežiūra) (B000M138)12
3Klinikinės specifinės anestezijos taikymas, stebėsena ir valdymas (B000M133)6
4Klinikinė praktika II (anestezija ir intensyvioji terapija) (B000M141)12
5Skubios medicinos pagalba specifinių simptomų, sindromų, sužalojimų ir susirgimų (B000M148)6
6Klinikinė praktika II (skubiosios medicinos pagalba) (B000M144)12

Žinių ir gebėjimų įvertinimo tvarka

Siekiant užtikrinti aktyvų studentų darbą per visą studijų semestrą, sugebėjimą taikyti teorines žinias praktikoje, objektyvų studijų rezultatų vertinimą, Universitete taikomas kaupiamasis vertinimas. Taikant kaupiamąjį vertinimą, studijų rezultatai įvertinami tarpiniais atsiskaitymais (testu, individualiu darbu, referatu, laboratorinio darbo gynimu ir kt.), o galutinis pažymys susumuoja tarpinių atsiskaitymų ir egzaminų pažymius. Studentui neatlikus ar neatsiskaičius už semestro užduotis ir nesurinkus pereinamojo balo − nustatyto skaičiaus tarpinių atsiskaitymų minimalaus balo − neleidžiama laikyti baigiamojo egzamino.

Kiekviena studijų programa baigiama absolvento išsilavinimo įvertinimu - baigiamaisiais egzaminais ir (ar) baigiamojo darbo (projekto) gynimu.

Universitete galioja dešimtbalė vertinimo sistema. Žinios vertinamos šiais pažymiais:

Išlaikyta, neišlaikytaKU pažymių skalėApibūdinimas
Išlaikyta10 (puikiai)Puikios, išskirtinės žinios ir gebėjimai
9 (labai gerai)Tvirtos, geros žinios ir gebėjimai
8 (gerai)Geresnės nei vidutinės žinios ir gebėjimai
7 (vidutiniškai)Vidutinės žinios ir gebėjimai, yra neesminių klaidų
6 (patenkinamai)Žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) blogesni nei vidutiniai, yra klaidų
5 (silpnai)Žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) tenkina minimalius reikalavimus
Neišlaikyta4, 3, 2, 1 (nepatenkinamai)Netenkinami minimalūs reikalavimai

Laipsnio suteikimo reikalavimai

Pirmosios pakopos studijų ir magistrantūros absolvento žinios, įgūdžiai ir gebėjimai, nurodyti studijų programos apraše, tikrinami ir vertinami viešai ginant jo baigiamąjį darbą. Pagal savo pobūdį, baigiamieji darbai gali būti moksliniai tiriamieji ir tiriamieji-taikomieji.

Studijų baigiamasis darbas yra analitinis projektas, pagrįstas savarankiškais moksliniais ar taikomaisiais tyrimais. Pirmosios pakopos studijose baigiamajam darbui atlikti ir apginti skiriama ne mažiau kaip 12 kreditų, magistrantūroje − 30 kreditų, kai studijų programos apimtis 120 kreditų, arba 24 kreditai, kai studijų programos apimtis 90 kreditų.

Baigiamuoju darbu bei jo gynimu studentas turi parodyti savo kūrybingumą, gebėjimą kritiškai vertinti teorines ir praktines naujoves bei kitų asmenų anksčiau atliktus atitinkamos krypties tyrimus ir gautus rezultatus, socialinės bei komercinės aplinkos, teisės aktų ir finansinių galimybių išmanymą, informacijos šaltinių paieškos ir kvalifikuotos jų analizės įgūdžius, skaičiuojamųjų metodų ir specializuotos programinės įrangos bei bendrosios paskirties informacinių technologijų naudojimo įgūdžius bei gebėjimą aiškiai ir teisingai raštu bei žodžiu pateikti savo atliktų tyrimų rezultatus ir(ar) sukurtą produktą įvairioms klausytojų auditorijoms.

Baigiamasis darbas ginamas viešame rektoriaus įsakymu sudarytos studijų krypties kvalifikacijos komisijos posėdyje. Visi viešojo gynimo posėdyje dalyvaujantys kvalifikacijos komisijos nariai dviem dešimtbalės skalės pažymiais įvertina studento baigiamąjį darbą ir jo gynimą. Gynimo pažymio svertinis koeficientas - iki 0,2. Galutinis pažymys apskaičiuojamas kaip posėdyje dalyvavusių kvalifikacijos komisijos narių pateiktų pažymių aritmetinis vidurkis, suapvalintas iki sveikojo skaičiaus.

Studijų programos formos

nuolatinės

Studijų programos koordinatorius ir rengiantis fakultetas

dr. Marija Truš

Slaugos katedra